پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مهندس موسوی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: دراجرای طرحهای آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی در صد مشارکت مردمی در صیانت و توسعه عرصه های ملی افزایش یافته و این امر افق خوبی را برای عرصه های ملی در بر خواهد داشت
بازدید : 123 22 دی 1397 ساعت 8:59 شماره :55806

مهندس موسوی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: دراجرای طرحهای آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی در صد مشارکت مردمی در صیانت و توسعه عرصه های ملی افزایش یافته و این امر افق خوبی را برای عرصه های ملی در بر خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ مهندس موسوی مدیر کل منابع طبیعی استان با اعلام این مطلب گفت:

در سال جاری با اتفاق خوبی که برای عرصه های ملی کشور اتفاق افتاد و طرحهای آبخیزداری و آبخوان داری در سطح کشور به اجرا در آمد؛ شاهد افزایش مشارکت و همراهی مردم بخصوص عرصه نشینان دراجرای این طرح ملی بودیم. این اقدام دریک بازه زمانی کوتاه موجب افزایش مشارکت اقشارمختلف مردم در اجرای طرحهای آبخیزداری بود که خوشبختانه در آذربایجانغربی این موضوع نیز آثار و برکات خوبی را به همراه داشته است.

وی افزود:

در حال حاضر در بیست حوزه آبخیزداری در نقاط مختلف استان طرحهای آبخیزداری به اجرا در آمده است که در این حوزه ها اجرای طرحها با مشارکت اهالی منطقه بوده است. آشنایی با مسائل و فواید اجرای طرحهای آبخیزداری برای عرصه نشینان ؛ اعزام تسهیل گران منابع طبیعی به حوزه های آبخیز؛ برگزاری کلاسهای ترویجی و توجیهی برای عرصه نشینان و استفاده از پتانسیل مردمی برای این حرکت ملی از دیگر رویکردهای اجرای طرحهای آبخیزداری بوده است که امیدواریم در سال آتی نیز همچنان تداوم این طرحها را شاهد باشیم.

مهندس موسوی خاطر نشان کرد:

دراین طرح ملی (آبخیزداری) برای حوزه های آبخیز استان بالغ بر 21 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت که با اجرای طرحهای بیولوژیکی و بیومکانیکی از دیگر رویکردهای مهم آن؛ حضور و مشارکت مردمی در اجرا بود که از نکات موفقیت آمیزطرحهای آبخیزداری به شمار می رود.

شایان ذکر است که آذربایجانغربی دو میلیون هفتصد و پنجاه هزار هکتار عرصه ملی دارد و بیش از 110 هزار نفر مجری و بهره بردار در عرصه های منابع طبیعی مشارکت مستمررا دارند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :