پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئيس سازمان جنگل ها گفت: استان هايي که نتوانند به خوبي از اعتبارات تخصيص يافته براي طرح هاي ابخيزداري برنامه ريزي و هزينه کنند از سرجمع آنان کسر شده و....
بازدید : 96 12 دی 1397 ساعت 12:39 شماره :55542

رئيس سازمان جنگل ها گفت: استان هايي که نتوانند به خوبي از اعتبارات تخصيص يافته براي طرح هاي ابخيزداري برنامه ريزي و هزينه کنند از سرجمع آنان کسر شده و....

خبرگزاري آريا-رئيس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري کشور گفت: اگر به گونه اي کار کنيم که نتيجه کار ما خنده را بر لب روستاييان جاري کند خستگي از تن به در مي شود.


به گزارش سرويس اقتصادي آريا، خليل آقايي خاطرنشان کرد: مردم در اجراي طرح هاي آبخيزداري بايد در مراحل تصميم گيري، اجرا و نگهداري حضور داشته باشند و طرح هايي قابليت اجرا دارد که اولاً مردم بخواهند و سپس مطالعات لازم جهت اجراي آن طرح انجام شده باشد.


مهندس آقايي در اين نشست گفت: اين اعتبارات که از صندوق توسعه ملي به دست ما رسيده يک امانت است و نهايت دقت بايد در هزينه کرد آن صورت گيرد.


رئيس سازمان جنگل ها تصريح کرد: استان هايي که نتوانند به خوبي از اعتبارات تخصيص يافته براي طرح هاي ابخيزداري برنامه ريزي و هزينه کنند از سرجمع آنان کسر شده و استان هايي که توانمندي بيشتري در اجراي طرح آبخيزداري دارند تعلق خواهد گرفت.


آقايي سازمان جنگل ها را مرجع قانوني آمار و اطلاعات در باره منابع طبيعي دانست و گفت: آمارهايي که خارج از اين سازمان منتشر مي شود مستدل و متقن نيست و موجبب تشتت آراء و نطر خواهد داشت.


اين مسئول منابع طبيعي کشور در ادامه يادآور شد: ما از نقد و انتقاد سازنده استقبال مي کنيم و آن را مي پذيريم زيرا معتقديم انتقاد موجب تحول و اصلاح خواهد بود.


معاون وزير جهاد کشاورزي از دستگاه هاي نظارتي کشور تشکر کرد که ناظر کارهاي منابع طبيعي هستند و اشکالات را به مسئولين منابع طبيعي گوشزد مي نمايند که راه درست را انتخاب کنيم و خطايي در کار نباشد.


آقايي در خاتمه به جذب نيرو در منابع طبيعي اشاره داشت و خاطرنشان کرد: منابع طبيعي نيازمند نيروي انساني متخصص و کار بلد است اما نيروها تنها از طريق آزمون اداري، استخدامي که اعلام مي شود وارد منابع طبيعي مي شوند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :