پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پنجمین جلسه ستاد آبخیزداری (صندوق توسعه ملی) با پیمانکاران برگزار شد
بازدید : 189 3 دی 1397 ساعت 14:22 شماره :55231

پنجمین جلسه ستاد آبخیزداری (صندوق توسعه ملی) با پیمانکاران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی پنجمین نشست مشترک ستاد آبخیزداری با پیمانکاران طرحهای آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی با حضور دکتر قاسمی معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان برگزار شد.

در این نشست وضعیت اجرای طرحها و پیشرفت های فیزیکی طرحهای آبخیزداری از پیمانکاران بررسی شد و برای ادامه پروژه های اجرایی بحث وتبادل نظر گردید.

در این خصوص دکتر قاسمی معاون آبخیزداری استان گفت:

نشست با پیمانکاران طرحهای آبخیزداری که در سال جاری از محل صندوق توسعه ملی برای طرحهای آبخیزداری اعتبار گرفته اند یک برنامه مدون را برای آینده ترسیم می کند که خوشبختانه با این جلسات زوایای مختلف اجرای پروژه ها روشن شده و مشکلاتی که احتمالا در راه اجرای پروژه وجود دارد ؛ بررسی می شود.

وی افزود:

بی شک در سال جاری تجربه ی مهمی را اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در اجرای این پروژه ملی داشته است که برای سال های آتی چراغ راهی برای ادامه این طرحها خواهد بود. بررسی مشکلات ؛ کمبودها و همچنین نقاط ضعف از دیگر موارد است که در نشست با پیمانکاران مشخص شده وبا ورود به موقع به این مسائل می توانیم آنها را مرتفع نماییم.

دکتر قاسمی خاطر نشان کرد:

عرصه های آبخیزداری آذربایجانغربی وسعت بسیار زیادی دارد که با تعامل و همگرایی می توانیم همه این عرصه ها را برای احیاء و توسعه پوشش دهیم. بیش از یک میلیون هکتار از عرصه های ملی در آذربایجانغربی تحت مطالعات آبخیزداری قرار داشته و درنزدیک به یکصد هزار هکتار از این مساحت زیر پوشش عملیات بیولوژیکی و بیو مکانیکی آبخیزداری قرار گرفته است و یا در حال اجرای طرحهای آبخیزداری است. امیدواریم با تجربه سال جاری در اجرای بهینه پروژه های ملی آبخیزداری، موفقیتهای بعدی را در سالهای آتی نیزهمچنان کسب نماییم.

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :