بازدید : 33 20 مهر 1396 11:31 شماره :53149

بررسی تفاهم نامه همکاری برای اصلاح و بهبود مراتع در شهرستانهای ماکو؛ شوط و پلدشت با منطقه آزاد ماکو

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی؛ مهندس مسعود شفیعی رییس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی استان به همراه کارشناسان اداره مرتع برای بررسی و ارزیابی تفاهم نامه منعقده ما بین منابع طبیعی و منطقه آزاد به شهرستانهای چالدران و ماکو عزیمت نمودند.

در این سفر دو روزه از برخی از مراتع شهرستانها نیز بازدید بعمل آمد.

مسعود شفیعی رییس اداره مرتع اداره کل با اعلام این مطلب افزود:

استان آذربایجانغربی با داشتن بیش از دو میلیون پانصد هزار هکتار مرتع نیازمند مشارکت همه نهادها و ارگانها برای احیاء و اصلاح مراتع است که در این راستا با توجه به تفاهم نامه های منعقده ما بین دستگاها من جمله منطقه آزاد ماکواین تفاهم نامه بررسی و از مراتع آنها بازدید شد.

وی افزود:

خوشبختانه با حمایتهای انجام شده و نظارت مستمر کارشناسان اقدامات خوبی با مشارکت بهره برداران و مجریان طرحهای مرتعداری انجام شده است که امیدواریم روند اجرایی این تفاهم نامه در منطقه آزاد ماکو برای شهرستانهای یاد شده بیش از پیش عملیاتی تر شود.

رییس اداره مرتع اداره کل ادامه داد:

در راستای بررسی وضعیت برخی مراتع از مراتع قندخلو و بدولی واقع در شهرستانهای ماکو و چالدران نیز بازدید  و موضوعات لازم تاکید و یاد آوری شد. عمده ترین موضوعات بحث اجرای دوره های آموزشی و ترویجی است که امیدواریم با اجرای دوره های لازم مرتعداران و مجریان عرصه های ملی هر چه بیشتر در احیاء و اجرای طرحهای مرتعداری گام بردارند.


 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :