پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مهندس موسوی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با آقای شاهین علیزاده فرماندار ماکو دیدار و گفتگو کرد
بازدید : 369 26 مهر 1397 ساعت 10:6 شماره :52902

مهندس موسوی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با آقای شاهین علیزاده فرماندار ماکو دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛مهندس موسوی مدیر کل منابع طبیعی استان با آقای شاهین علیزاده فرماندار ماکو دیدار و پیرامون مسائل منابع طبیعی شهرستان گفتگو کرد.

مهندس موسوی در دیدار با فرماندار ماکو با اشاره به اهمیت موضوع عرصه های ملی گفت:

عرصه های ملی سرمایه ی اصلی در سرمایه گذاری اقتصادی و اجتماعی هر جامعه محسوب می شود و با توجه به پتانسیل شهرستان ماکو و تجاری بودن منطقه و بخصوص هم مرز بودن با کشور ترکیه ؛ توان منابع طبیعی این شهرستان در بحث سرمایه گذاری اقتصادی آن می تواند نقش موثری را در توسعه داشته باشد.

وی افزود:

عرصه های ملی در شهرستان ماکو نیازمند توجه بیش از پیش مسئولین این شهرستان می باشد که خوشبختانه همراهی خوبی نیز با مسئولین شهرستان برای حفاظت و احیاء عرصه های ملی در سالهای اخیر ایجاد شده است. با توجه به ارزش افزوده زمین در شهرستان ماکو بعضا" افراد سود جویی نیزوجود دارند که عرصه های ملی را مورد تعرض قرار می دهند که با تمام توان در مقابل این تخلفات با همراهی سایر ارگانها و نهاد ها ایستاده ایم و در چار چوب قانون اقدامات لازم را انجام داده و می دهیم. 

شاهین علیزاده فرماندار ماکو نیز با تقدیر از کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ماکو گفت:

فرمانداری شهرستان ماکو با توجه به اقدامات خوب منابع طبیعی در این شهرستان همیشه در کنار عرصه های ملی و انفال بوده و هست وبنده تشکر می کنم از تمامی پرسنل اداره منابع طبیعی شهرستان که مجدانه در حراست و حفاظت از انفال تلاشی مضاعف دارند. در این راستا باید از تمام ظرفیتها برای حل مشکلات مردم و بهره برداران با منابع طبیعی در برخی از عرصه ها اقدامات عاجل صورت پذیرد و فرمانداری ماکو در هر زمان که نیاز باشد آماده همکاری و خدمت رسانی در این راه می باشد.

فرماندار ماکو در آیین افتتاح سد آبخیزداری مشرف به شهر ماکو حضور یافت و در این خصوص نیز گفت:

بسیار خرسندیم که منابع طبیعی شهرستان با اقدامات خوب و موثر خود موجبات آسایش را برای مردم این شهرستان فراهم می کند. ایجاد سد آبخیزداری مشرف به ماکو یکی از پروژه های مهم برای این شهرستان به منظور جلوگیری از ایجاد سیلابهای فصلی است که با عنایت ویژه مقام معظم رهبری و مسئولان نظام ازمحل صندوق توسعه ملی (به موضوع آبخوانداری و آبخیزداری ) این موضوع در این شهرستان به تحقق پیوسته وامیدواریم اجرای پروژه های عمرانی در بخش منابع طبیعی و عرصه های ملی  در این شهرستان همچنان تداوم داشته باشد.

گفتنی است در مراسم کلنگ زنی سد آبخیزداری شهرستان ماکو شهردار ماکو و بخشدار و اعضای شورای شهر نیز حضور داشتند. همچنین طرح سد آبخیزداری معروف به "مشرف به شهر ماکو" با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون تومان آغاز بکار کرد که با توجه به زمانبندی تعیین شده این طرح آبخیزداری تا پایان آذرماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید. 

 

 

 

 

       

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :