پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هیئتی متشکل از مدیران و کارشناسان سازمان جنگل برای بررسی برخی مشکلات عازم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی شدند
بازدید : 332 17 مهر 1397 ساعت 13:29 شماره :52590

هیئتی متشکل از مدیران و کارشناسان سازمان جنگل برای بررسی برخی مشکلات عازم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ آقایان مهندس جمشیدیها مدیر کل حوزه ریاست ؛ مهندس افلاطونی ؛ مهندس کولانی مشاور رییس سازمان و مهندس توفیقی مدیر کل دفتر ممیزی برای بررسی و بازدید از طرحهای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان وارد ارومیه شدند و عازم شهرستان سردشت شدند.

در این بازدیدها برخی از پرونده های واگذاری که مشکلاتی با بهره برداران و اشخاص ایجاد کرده بود در دستور کار بررسی قرار گرفت و موارد بصورت دقیق از سوی هیئت اعزامی بررسی شد.

در این رابطه نیز جلسه شورای اداری با حضور روسای ادارات منابع طبیعی شهرستانها و روسای ستادی برگزارشد ؛ مهندس موسوی مدیر کل منابع طبیعی استان با حضور در این جلسه  با ارائه سیمای منابع طبیعی استان در خصوص  چالشهای منابع طبیعی استان گفت:

خوشبختانه با وجود پتانسیلهای متعدد در عرصه های ملی چه در بخش حفاظت و چه در بخش توسعه ؛ کمبودهایی نیز در منابع طبیعی استان وجود دارد که باید لاجرم برای حل این مشکلات چاره ایی اندیشیده شود. از جمله کمبود نیروی متخصص در منابع طبیعی که با روند وضعیت موجود و بازنشستگی های متعدد همکاران در سالهای آتی خلاء نیروها ی متخصص بیشتر احساس خواهد شد که این امرموضوع حفاظت مستمردر عرصه های ملی را با چالش جدی مواجه خواهد کرد. بخش دیگری نیز مربوط به ماشین آلات است که باتوجه به عمر فرسوده ناوگان خودرویی در منابع طبیعی برای این موضوع هم باید بصورت عاجل اقدامی از سوی ستاد سازمان صورت پذیرد. 

وی افزود:

تجهیزات سخت افزاری و ایجاد زیر ساختهای نرم افزاری در توسعه الکترونیک یکی دیگر از موضوعات مهم در منابع طبیعی است که باید این موضوع نیز بیش از هر چیز دیگری درالویتها قرار گیرد ؛ چراکه با پیشرفت دنیای علم و تکنولوژی ما نیز باید همگام با سایردستگاهها از این تکنولوژی  برخوردار شویم. ما هم اینک در بخش صدور پروانه چرا بصورت الکترونیک مشکلاتی عدیده ایی  داریم که باید این چالشها از سوی سازمان محترم مد نظر قرار گیرد.

در این جلسه مهندس افلاطونی نیز با اشاره به وظیفه حاکمیتی و حفاظتی سازمان جنگلها , مراتع و آبخیزداری کشور گفت:

بسیار خوشحالم که در کنار مدافعین و حافظین خاک این مرز و بوم و این استان هستم و امیدوارم همچنانکه شهدای هشت سال دفاع مقدس برای حفاظت از مرز و بوم و خاک این کشور شهادت را انتخاب کردند ؛ ما نیز بتوانیم با همان انگیزه وبا همان استواری در راه حفاظت از انفال و خاک این کشور راه آنها را ادامه دهیم. حافظان منابع طبیعی به مانند همان شهداء و راه آنها عمل می کنند اما با یک فرآیندی دیگرکه به همین منظور کار شما حافظان عرصه های ملی به مثابه رشادت وایثار آن عزیزان است.

وی افزود:

وظیفه و کار بسیار سنگینی در حفاظت از منابع ملی برعهده ما است. بالغ بر 83 درصد از اراضی این کشور در اختیار و یا مدیریت سازمان جنگل است. تلاش مضاعفی را با این امکانات باید برای حفاظت از عرصه های ملی  داشته باشیم و به همین خاطراشرافیت بر چالشها و مشکلات ادرات کل منابع طبیعی استانها از حیث نیروی انسانی و تجهیزات داریم. از این رو در ستاد و در سطح وزارتخانه بشدت بدنبال پر کردن خلاء های موجود هستیم و امیدواریم با همراهی و همدلی مسئولین کشور (که خوشبختانه حمایت خوبی را نیز از این حیث داشته ایم) گامهای موثری را برای رفع این مشکلات برداریم.

مهندس افلاطونی ادامه داد:

خوشبختانه در خصوص جبران بخشی از مسائل معیشتی و پرسنلی مکاتبات خوبی با ارگانهای ذیربط من جمله نهاد ریاست جمهوری صورت پذیرفته که با حمایت مسئولین ارشد نهاد های نظارتی همراه بوده و به دلیل وظیفه حاکمیتی سازمان جنگل و کارکنان پر تلاش آن امیدواریم نتایج خوبی را در آینده نزدیک بدست آوریم.

وی یاد آور شد:

احترام به مراجعه کننده را بیش از هر چیز دیگری در دستور کار قرار دهید و با ولی نعمتان به مهر و نیکی رفتار کنید چراکه همه سرمایه ما این مردم هستند وما خادمین مردم در انجام امورات اداری آنها هستیم.تسریع در امورات مراجعین باید یکی از دغدغده های اصلی شما کارکنان باشد و در حداقل زمان امورات آنها را به سرانجام برسانید.

در ادامه این جلسه نمایندگان ادارات منابع طبیعی شمال ؛ جنوب و مرکز استان سخنانی را پیرامون مشکلات خود بیان کردند .

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :