بازدید : 92 19 شهريور 1396 14:27 شماره :52488

برگزاری مراسم عید غدیرخم با حضور همکاران و مدیر کل در سالن اجتماعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی همزمان با سالروز عید غدیر خم مراسم گرامیداشت این روز با حضور مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری و همکاران اداره کل در سالن اجتماعات برگزار شد.

در این مراسم ابتداء دکتر وهاب زاده مدیر کل منابع طبیعی با تبریک ایام خجسته و عید غدیر خم گفت:

یکی از مهمترین ایام مسلمانان بخصوص شیعیان روز غدیر خم هست که در این روز پیامبر گرامی با معرفی حضرت علی (ع) بعنوان ولی و جانشین خود بعد از ایشان در تکمیل رسالت خود قدم برداشتند و حجت را بر همگان تمام کردند. ما بسیار خرسندیم که در ایران اسلامی این روز با یک شور و هیجان خاصی گرامی داشته می شود و مردم ایران اسلامی با تاسی به امیرالمومنین حضرت علی (ع) از کیان اسلامی دفاع و پاسداری می کنند.

وی افزود:

مردانگی ؛ایثار و رشادت مردان خدا در راه حفاظت از ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس بر گرفته از مکتب شیعه است که سر سلسله این جنبش کسی نیست جز علی (ع). عدالت مهمترین خصلت حضرت علی (ع) است که امیداوریم عدالت علی در گستره خاکی گسترش یابد و شاهد عدالت و برابری در همه جهان باشیم.

در ادامه این مراسم حجت السلام حاج آقا اسماعیلی از مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجانغربی با تبریک ایام خجسته غدیر و قربان گفت:

دین اسلام سرشار از تاریخ های مهم است که واقعه غدیریکی از این اتفاقات مهم است که مسلمانان و بخصوص شیعه به این واقعه افتخار می کنند . در این روز گرامی خداوند متعال با تاکید بررسول خود مبنی بر تمام کردن رسالت خویش در گسترش دین اسلام آن حضرت را برای جانشین خود مکلف فرمودند و حضرت محمد (ص) در منطقه غدیرخم در جمع حاضرین حضرت علی (ع) را بعنوان جانشین معرفی کردند و بر آنان تاکید کردند که هر که به من ایمان آورده است بعد من نیز علی (ع) بعنوان جانشین از او پیروی خواهد کرد.

حاج آقا اسماعیلی در ادامه با توضیح شیوه های زندگی حضرت علی (ع)  و با توصیف مسائل سیاسی و زندگی ایشان بر ای حاضرین مطالب مبسوطی را ارائه داد.

در ادامه این مراسم برای تعداد 11 نفر از سادات اداره کل لوح تقدیر و جوایزی اهداء شد و در ادامه نیز در مدح علی(ع) مداح اهل بیت چند بیتی را مدیحه سرایی کرد.            


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :