بازدید : 56 8 شهريور 1396 11:59 شماره :52285

دیدار و نشست صمیمی سازمانهای مردمی حامی منابع طبیعی ومحیط زیست با مدیر کل منابع طبیعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ جمعی از مسئولین و دست اندرکاران سازمانهای مردمی حامی منابع طبیعی و محیط زیست با دکتر وهاب زاده مدیر کل منابع طبیعی استان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار مهندس فرهنگ دبیرمجمع سازمانهای مردم نهاد آذربایجانغربی با تقدیر از زحمات و حمایتهای دکتر وهاب زاده گفت:

بی شک برای توسعه عرصه های ملی نقش مردم باید پر رنگ تر و برجسته تر باشد . در حال حاضربا توجه به وضعیت اقلیمی حفاظت از عرصه های ملی و ارتقاء دانش زیست محیطی با مشارکت مردمی از هر چیزی مهمتربه نظر میرسد.

وی افزود:

نیروهای مردمی در تشکلهای غیر دولتی آمادگی دارند در هر گونه اجرای طرح و یا پروژه با منابع طبیعی همکاری کنند و با تمام توان در توسعه فضای سبز و پویایی عرصه های ملی استان مشارکت و حضور داشته باشند.

در این دیدار دکتر وهاب زاده مدیر کل منابع طبیعی استان نیز با اشاره به جایگاه ویژه ی سازمانهای مردم نهاد در ارتقاء فرهنگ منابع طبیعی گفت:

با توجه به کمبود نیروی انسانی در موضوع حفاظت از عرصه های ملی ؛ یکی از اصلی ترین موضوعات حفاظت مردمی مشارکت با انجمن ها و تشکلهای مردمی غیر دولتی است که پتانسیل بسیار خوبی برای همکاری در عرصه های ملی هستند.

دکتر وهاب زاده ادامه داد:

رویکرد سازمان جنگلها در فرآیند اجرای طرحها و پروژه ها بر همین موضوع یعنی مشارکت مردمی و حمایت از نهادهای مردمی غیر دولتی است که خوشبختانه  در سالهای اخیر این موضوع  بسیار خوب در بین مردم رواج یافته  و ما امیدواریم هر یک نفر در جامعه  بعنوان همیار طبیعت برای حفاظت از انفال و عرصه های ملی گام بردارد و این موضوع  تبدیل به یک موضوع فراگیر و مردمی تبدیل شود.

وی افزود:

خوشبختانه  در آذربایجانغربی فرآیند مشارکت مردمی برای حفاظت از عرصه های ملی بسیار خوب پیش می رود و ما هم اینک به غیر از سازمانهای مردمی با مجریان و بهره برداران عرصه های ملی نیز ارتباط گسترد ه ایی داریم که آمار حال حاضر آن به بیش از یکصد هزار نفر در سطح استان میرسد که این عزیزان در اجرای طرحهای مرتعداری نقش موثری را ایفاء می کنند.

در پایان این نشست سا یر مسئولین تشکلهای مردمی نیز ایراد سخن کردند و در خصوص راهکارهای تعاملات بیشتر بحث و بررسی شد.
 
 
 
 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :