پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پیام نوروزی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشوربه دوستداران طبیعت
بازدید : 219 28 اسفند 1396 9:57 شماره :47904

پیام نوروزی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشوربه دوستداران طبیعت

سرهنگ قاسم سبزی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور که دغدغه حفظ منابع طبیعی و جلوگیری از دست اندازی افراد فرصت طلب و سودجو به اراضی ملی از دل مشغولی وی و زیر مجموعه آن است در آستانه سال جدید و تعطیلات نوروزی پیامی خطاب به دوستداران طبیعت صادر کرد که بدین شرح است...

مردم فهیم و طبیعت دوست ایران اسلامی

با فرا رسیدن بهار و ایام تعطیلات نوروزی، طبیعت زیبای کشور نوید روزهای نو و فصل نو را به ایرانیان عزیز می‌دهد. طبیعتی که با تابش انوار طلایی رنگ خورشید بهاری، یادآور جوانه زدن سبزه ها و تعظیم شکوفه ها و درختان به عظمت خداوندی است. این شکوه زیبایی های طبیعت، در واقع تلنگری است به انسان ها که زندگی انسان بدون آب، خاک، درختان و بوته ها و نسیم صبحگاهی امکان پذیر نمی‌باشد.

اینجاست که باید فکر کرد و بعد از آن عمل نمود.اندیشید که آیا آموخته ایم حقوق طبیعی این جنگل ها و مراتع را حرمت نگهداریم. آیا رواست که اجزاء این طبیعت را که شیرینی و گوارا بودن زندگی مارا رقم می‌زند، فراموش کرده و به آن بی اهمیت باشیم.

بخاطر داشته باشیم که باتوجه به وضعیت کم آبی و خشکسالی کشور، آب این مایه حیات که همه سرسبزی و شادابی بهار با وجود بی همانندش گره خورده است؛ را هدر ندهیم. رعایت الگوی مصرف بهینه آب توسط ما مردم می تواند با مصرف کمتر روزانه چند لیتر آب، نیاز خود و نسل های آتی را تأمین کند.

آلایندگی و تخریب عرصه های طبیعی ناشی از تل انباشت پسماندهای خانگی و غیرخانگی، انواع نخاله های ساختمانی در عرصه های طبیعی را جدی بگیریم و نقش آفرینی خود را هرگز فراموش نکنیم.

هموطن عزیزم، سخن بسیار است. لیکن در روزهای پایانی سال و ایام تعطیلات نوروزی لازم است نسبت به برنامه ریزی های جامع و گسترده، فرهنگ سازی و تعمیق بخشیدن به مشارکت های عمومی و تقویت ساختارهای مدیریتی همت عالی گماشت.

لذا به استحضار می رساند به منظور پاسداشت این موهبت عظیم الهی، کلیه خادمین شما در یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در اقصی نقاط کشور، بطور شبانه روزی در حفاظت از انفال الهی به خدمت قانون و شرعی خود، صادقانه عمل خواهد نمود.

در این راستا بر روی تلاش‌ها و همکاری های یک یک شما عزیزان حساب کرده و امیدواریم همچون همیشه یاریگر محافظان منابع طبیعی کشور باشید.

کماکان از طریق خط ارتباط مردمی امداد جنگل و مرتع 1504 پاسخگوی پیام مهر آفرین شما ملت غیور و همیشه سبز در راستای اعتلای جنگل‌ها و مراتع کشور هستیم. باشد که دست در دست یگدیگر ضمن حفظ، اصلاح و توسعه منابع عظیم خدادادی فرصت هرگونه تعدی و دست‌اندازی را از متخلفین و زیاده خواهان باز ستانده و شاهد اعتلای آن باشیم.

به امید ایرانی سرسبز و آباد

*سرهنگ سبزعلی

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :