پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تولد یک کودک کاشت یک درخت
بازدید : 57 19 اسفند 1396 8:19 شماره :47476
رئیس اداره جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر:
تولد یک کودک کاشت یک درخت
به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی استان بوشهر، سرویس اجتماعی جامعه: به مناسبت هفته منابع طبیعی و گرامی داشت روز درختکاری، به همت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوشهر و همراهی انجمن اقلیم پاک بوشهر برنامه ای با محوریت آموزش کاشت و نگهداری نهال در دبیرستان دخترانه  زینبیه برگزار گردید.

دختران دبیرستان زینبه در روزهای پایانی سال میزبان انجمن اقلیم پاک و رییس و کارشناسان منایع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر شدند. تا با یاد گیری نحوه کاشت و سپس نگهداری از نهال، بتوانند نهال های خود را بکارند.

نصراللهیان رئیس اداره جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ضمن تبریک هفته منابع طبیعی گفت: «همه ما باید برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی تلاش کنیم، تخریب و از بین بردن یک درخت بدون شک زمان زیادی لازم ندارد اما از لحظه ای که یک نهال کاشته میشود تا زمانی که به یک درخت پربار تبدیل شود مستلزم زمان، هزینه، مراقبت و نگهداری بسیاری است.»

رئیس اداره جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر افزود: «در سطح استان تعداد ۱۱ پارک جنگلی وجود دارد که یکی از مهمترین آنها در شهرستان بوشهر و پارک جنگلی چاهکوتاه است. تک تک شهروندان این شهر در قبال حفظ تک تک درختان و بخصوص پارک جنگلی چاهکوتاه مسئول هستند. خانواده منابع طبیعی استان از همه مردم خواهشمند است به عنوان همیاران طبیعت از منابع موجود حفاظت و مراقبت کنند.»

رئیس اداره جنگل منابع طبیعی در پایان اشاره کرد: «در یک حرکت ارزشمند در پارک جنگلی چاهکوتاه محوطه ای احداث شده که هر خانواده میتواند با حضور در پارک به نام فرزند خود یک نهال کاشته، مراقبت و آبیاری کند و از این فرصت مهیا شده همه شهروندان میتوانند بهره مند شوند.»

این گردهمایی با آموزش کاربردی کاشت و نحوه آبیاری و نگهداری نهال به دانش آموزان همراه بود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :