بازدید : 281 6 آذر 1395 15:33 شماره :46580

نقش منابع طبیعی در توسعه ی پایدار بسیار پر رنگ و مهم است

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی مهندس رحمان پور رییس اداره منابع طبیعی شهرستان سردشت در حاشیه ی کارگاه آموزش مجریان و بهره برداران با اعلام این مطلب گفت:

بر اساس یک جدول زمانبندی و در راستای اجرای دوره های ترویجی برای روستاییان و بهره برداران منابع طبیعی؛ اداره منابع طبیعی سردشت کارگاه یک روزه ایی را تحت عنوان " منابع طبیعی و توسعه ی پایدار" را در روستای آلواتان سردشت برای 30 نفر از بهره برداران و رستاییان این منطقه برگزار نمود.

وی افزود:

در این نشست یکروزه با اشاره به اهمیت منابع طبیعی در معیشت خانواده های روستایی ؛ لزوم حفاظت از عرصه های ملی برای تداوم و پویایی عرصه های منابع طبیعی تاکید شد.

مهندس رحمان پور ادامه داد:

 نقش منابع طبیعی در توسعه ی پایدار بسیار مهم و اساسی است و همه مردم باید در اینگونه موارد که ارتباط مستقیم با حیات و مسائل زیست محیطی دارد مشارکت بیش از پیش داشته باشند.

در این دوره ی یکروزه مهندس اهتمام رییس اداره تعاون شهرستان سردشت که نیز حضور داشت  با تاکید بر تشکیل تعاونی های روستایی برای انجام طرحهای عمرانی در بطن روستاها گفت:

امروزه پیشرفت و توسعه اگر همراه با همدلی و مشارکت مردم باشد بهتر و آسانتر به نتیجه میرسد و برای اجرای طرحهای منابع طبیعی لزوم تشکیل تعاونیها از الزامات جامعه است.

وی افزود:

با تشکیل تعاونیها که بحمدالله از سوی دولت خدمتگزار نیز حمایت می شوند می توان گامهای مهمی را برای توسعه پایدار برداشت ودر آن صورت خواهیم توانست عرصه های ملی را برای نسلهای آتی نیز حفاظت و احیاء نماییم.

در ادامه این دوره مهندس ابراهیمی و قادریان از کارشناسان اداره منابع طبیعی سردشت نیز در خصوص مدیریت چرا و آشنایی روستاییان با قوانین منابع طبیعی موضوعاتی را ارائه کردند و رعایت موازین قانونی در حفاظت از عرصه های ملی را برای حضار توضیح دادند.

 
 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :