پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دومین جلسه هفته منابع طبیعی با حضور روسای ادارات منابع طبیعی شهرستانها برگزار شد
بازدید : 364 16 دی 1396 10:9 شماره :45868

دومین جلسه هفته منابع طبیعی با حضور روسای ادارات منابع طبیعی شهرستانها برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ، دومین جلسه ی هفته منابع طبیعی با حضور روسای ادرات منابع طبیعی شهرستانها برگزار و پیرامون سیاستها و اهداف این هفته بحث و تبادل نظر گردید.

در این نشست دکتر وهاب زاده مدیر کل منابع طبیعی استان گفت:

در سالهای اخیر عمده ترین هدف برگزاری هفته منابع طبیعی جذب مشارکت مردمی در توسعه فضای سبز کشور و ایجاد انگیزه مردمی برای حفاظت و احیاء عرصه های ملی بوده است. به همین منظور برای همه ما که در این عرصه خدمتگذاری می کنیم ؛ مشارکت و همراهی مردم برای آبادانی و توسعه فضای سبز باید در الویت باشد و برنامه های هفته را با این شعار که " هفته منابع طبیعی با مردم برای مردم "  است همگام سازید.

وی افزود:

تکریم و احترام به عرصه نشینان و بهره برداران عرصه های ملی یکی دیگر از مقوله های اجتماعی در برنامه های هفته منابع طبیعی است که باید با تمام توان نه تنها در طول هفته بلکه در همه ی سال این مهم رعایت و اجرا شود . چراکه همین مجریان و بهره برداران بازوی اصلی و کمک حال خدمتگزاران عرصه های منابع طبیعی هستند و بعنوان یک پتانسیل برای حفاظت و احیاء محسوب می شوند. عرصه ی دومیلیون هفتصد هزار هکتاری استان نیازمند مشارکت مردمی است و بدون این همراهی نمی توانیم عرصه های ملی را احیاء و توسعه دهیم.

مدیر کل منابع طبیعی آذربایجانغربی ادامه داد:

خوشبختانه در سالهای اخیر روند رو به رشد مشارکت مردمی افزایش یافته و با توجه به مشکلات زیست محیطی و بخصوص آلودگی های زمین؛ مردم حساست بیشتری نسبت به سالهای گذشتته به موضوع طبیعت و محیط زیست داشته اند وامیدواریم بتوانیم با توسعه برنامه های فرهنگی برای نسلهای آینده امانت دار خوبی باشیم.

در ادامه این جلسه مهندس فضل جو رییس اداره آموزش و ترویج اداره کل با قرائت سیاستهای اجرایی هفته منابع طبیعی و روز شمارهفته گفت :

با توجه به شعار اعلامی برای هفته منابع طبیعی ؛ سعی باید بر این باشد که آحاد مردم و روستاییان عزیز در این هفته مشارکت پر رنگتری داشته باشند و با توجه به اعتبارات و بودجه ی اندک هفته منابع طبیعی باید از پتانسل های نهادهای مشارکت کننده در شهرستانها حداکثر استفاده و بهره مندی برای اجرای هفته منابع طبیعی انجام شود.

در ادامه این جلسه  روسای ادارت منابع طبیعی شهرستانها با ارائه پیشنهادت جدید برای هفته منابع طبیعی و همچنین با بیان مشکلات  اعتباری خواستار تزریق اعتبارات مکفی برای اجرای مراسمات این هفته شدند.

 

     

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :