پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دکتر وهاب زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی : هفته منابع طبیعی امسال 500 هزار اصله نهال توزیع خواهیم کرد
بازدید : 185 11 دی 1396 9:46 شماره :45786

دکتر وهاب زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی : هفته منابع طبیعی امسال 500 هزار اصله نهال توزیع خواهیم کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ اولین جلسه شورای هماهنگی هفته منابع طبیعی سال 96 با حضور مدیر کل ؛ معاونین و روسای ادارات ستادی تشکیل و موضوعات آن بررسی شد.

در این جلسه دکتر وهاب زاده با اشاره به اهمیت موضوع ترویج فرهنگ منابع طبیعی ؛ هفته منابع طبیعی را فرصت بسیار خوبی برای رشد و توسعه فرهنگ منابع طبیعی  توصیف کرد و گفت:

خوشبختانه همه ساله هفته منابع طبیعی با شور و هیجان خاصی برگزار می شود و مشارکت عمومی برای این حرکت فرهنگی و ترویجی قابل تقدیر است. در سال جاری همانند سالهای گذشته تلاش داریم مشارکت عمومی برای نهال کاری و ترویج فرهنگ منابع طبیعی بیش از پیش توسعه و گسترش یابد.

وی افزود:

در هفته منابع طبیعی سال جاری با تلاش همکاران در سطح استان امیدواریم نزدیک به 500 هزار اصله نهال توزیع کنیم و به یاری خداوند متعال؛ مردم عزیز استان در این سنت حسنه پیامبر گرامی (ص) یعنی کاشت نهال حضور جدی و مثمر خواهند داشت.

دکتر وهاب زداده ادامه داد:

نهال های موجود اغلب از گونه های جنگلی و نهال گلدانی و تعداد محدودی نیزازگونه های مثمر همچون فندق ؛ سماق خواهد بود.البته هنوزاز نظر تعداد گونه های مثمر و غیر مثمرقطعا" تعداد آن مشخص نبوده و امیدواریم با پی گیریهای اعتباری، گونه های مثمر نیز تعداد شان افزایش یابد.

وی خاطر نشان کرد:

یکی از چالشهای مهم در اجرای هفته منابع طبیعی نبود اعتبارات کافی در این بخش است که امیدواریم مسئولان عالی سازمان جنگل به این مهم توجه بیش از پیش داشته باشند . چراکه اعتبارات مکفی و حداقلی ؛ می تواند اجرای مراسمات را در این هفته پر رنگتر سازد ؛ بخصوص در بخش رسانه و صدا و سیما که از موثرترین راههای توسعه فرهنگی است.

گفتنی است هفته منابع طبیعی همه ساله از 15 اسفند ماه آغاز و تا 21 اسفند ماه ادامه می یابد. در این هفته برنامه های متنوعی در امر درختکاری برگزار می شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :