پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح ملی جنگلانه در شهرستان میاندوآب
بازدید : 161 27 آذر 1396 15:17 شماره :45405

اجرای طرح ملی جنگلانه در شهرستان میاندوآب

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ طرح ملی جنگلانه در شهرستان میاندوآب آذربایجانغربی اجرا شد.

مهندس ابراهیم حسین زاده رییس اداره منابع طبیعی شهرستان میاندوآب با اعلام این خبر گفت:

طرح ملی جنگلانه برای سومین سال متوالی همزمان با سراسر کشور در شهرستان میاندوآب با حضور جمعی از مسئولان محلی ؛ تشکلهای مردمی ؛ گروه دوچرخه سواران ؛ ورزشکاران ؛ کوهنوردان و اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزار شد.

وی گفت:

این طرح با هدف احیاء و ترمیم رویشگاههای جنگلی و مرتعی و به منظور فرهنگ سازی توسعه منابع طبیعی و حفاظت از عرصه های منطقه با حضور پر شور مردم و دوستداران طبیعت در سطح دو هکتار در ارتفاعات علیار کندی و با استفاده از بذور بادام اجرا و کشت شد.

 مهندس حسین زاده ادامه داد:

فعالیتهای منابع طبیعی در شهرستان میاندوآب با توجه به گستردگی عرصه های منابع طبیعی خوب و مطلوب بوده و برای ادامه مسیر رشد و توسعه طرحهای منابع طبیعی باید به دو مقوله ی افزایش اعتبارات و بکار گیری نیروهای مجرب در این بخش بیش از پیش توجه شود. در این بین توجه به مشارکت مردمی از هر چیزی برای این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است و اداره منابع طبیعی شهرستان تلاش دارد از  ظرفیتهای مردمی برای احیاء و حفاظت از عرصه های ملی استفاده نماید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :