پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کارگاه آموزشی یک روزه جنگل در خصوص واگذاری پیمان ها ی حفاظت و احیاء در اداره کل منابع طبیعی برگزار شد
بازدید : 231 20 آذر 1396 13:10 شماره :45141

کارگاه آموزشی یک روزه جنگل در خصوص واگذاری پیمان ها ی حفاظت و احیاء در اداره کل منابع طبیعی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ، کارگاه آموزشی یک روزه به منظور تبیین و چگونگی واگذاری پیمانها برای حفاظت و احیاء جنگل با حضور روسای ادارات منابع طبیعی شهرستانها برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی یک روزه که معاون فنی و رییس اداره جنگل اداره کل منابع طبیعی حضور داشتند؛ سید نبی قائمی معاون فنی اداره کل گفت:

بحث حفاظت و احیاء و توسعه جنگلهای دست کاشت یکی از موضوعات مهم در سیاستهای کلان اداره کل می باشد که تلاش داریم با اجرای قراردادهای منعقده بین بخش خصوصی و اداره کل منابع طبیعی هر چه بیشتر حفاظت ؛ احیاء و توسعه جنگلها را درسطح استان در دستور کار قرار دهیم. از این رو درصدد هستیم  با تبیین سیاستهای کلی نحوه اجرای قرار دادها برای روسای ادارات منابع طبیعی و کارشناسان این بخش ؛ آنها بتوانند با انجام به موقع و عقد قراردادهای لازم با بخش خصوصی توسعه فضای سبز را در سطح استان هر چه بهتر و سریعتربه انجام برسانند.

وی افزود:

هم اینک استان آذربایجانغربی بالغ بر 101 هزار هکتار جنگل طبیعی دارد و بالغ بر 870 هکتار نیز جنگل دست کاشت تاکنون داشته ایم. بی شک حفاظت و احیاء و همچنین توسعه جنگلها کار بسیار سختی است که نیاز به مشارکت بخش خصوصی و به خدمت گرفتن کارشناسان مجرب را می طلبد.

مهندس قائمی گفت:

با تشریح موضوعات مهم در عقد قراردادها برای روسا و کارشناسان مجموعه منابع طبیعی خواهیم توانست بصورت دقیق و کارشناسی به اهداف کلی اداره کل منابع طبیعی برسیم.

در این نشست یکروزه مهندس موسی زاده رییس اداره جنگلداری و جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی نیز با تشریح موضوعات مهم در عقد قرار دادها با بخش خصوصی گفت:

بیش از هر چیز دیگر در این بخش (جنگل) نیازمند تزریق اعتبارات مکفی برای حفاظت از جنگلها هستیم که با توجه به تمهیدات اندیشه شده ؛ امیدواریم مسئولان استانی و کشوری توجه ویژه ایی به این موضوع داشته باشند . چراکه با کاشت هر نهال نگهداری آن موضوع مهمی است که در تداوم حیات یک نهال موثر است. به همین علت ما در کنار حفاظت و احیاء نیازمند نگهداری هستیم و نمی توانیم بدون آبیاری نهالی را به ثمر بنشانیم و این موضوع لاجرم اعتبارات خود را می طلبد که امیدواریم بیش از گذشته مسئولان امر همراهی و همیاری در موضوع حفاظت از جنگلها را در دستور کار داشته باشند.

در پایان این نشست یکروزه روسای ادارات شهرستانها مشکلات و مسائل موجود را مطرح و به بحث و بررسی موضوعات پرداختند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :