پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کارگاه یک روزه آموزشی سامانه الکترونیک استعلامات منابع طبیعی برگزار شد
بازدید : 280 19 آذر 1396 12:38 شماره :45106

کارگاه یک روزه آموزشی سامانه الکترونیک استعلامات منابع طبیعی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ مهندس سید صمد موسوی معاون  حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان با اعلام این خبر گفت:

خوشبختانه با پی گیری های انجام شده و تاکید مسئولین سازمانی و استانی مبنی بر لزوم توسعه خدمات الکترونیک برای راه اندازی امورات مراجعین منابع طبیعی ، کارگاه یک روزه آموزشی در خصوص آشنایی با این فرآیند در سالن جلسات اداره کل منابع طبیعی استان برگزار شد.

وی افزود:

از این پس و در آینده ایی نزدیک باید پاسخ به استعلامات به طور مکانیزه و از طریق دفاتر پیشخوان دولت انجام پذیرد و مراجعه کنندگان در این بخش نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت پاسخ استعلامات انجام شده نخواهند داشت. این موضوع هم از نظر زمانی و هم از نظر سرعت بسیار مقرون به صرفه بوده و امیدواریم این فرآیند که مراحل پایانی آن در دست اجراست قبل از پایان سال جاری به مرحله عملیاتی برسد.

معاون حفاظت و امور اراضی با بیان اهمیت موضوع استعلامات ادامه داد:

در حال حاضر با توجه به مستند سازی افراد حقیقی و حقوقی در اراضی شخصی و یا سایرموارد از قبیل نقل و انتقالات ثبتی موضوع استعلام از منابع طبیعی دارای اهمیت بوده که سابقا" فرآیند دریافت پاسخ استعلامات از مدت زمانی زیادی برخوردار بود ؛ ولی با اجرای این خدمت الکترونیکی صرفه جویی در زمان و از تردد های غیر ضروری کاسته خواهد شد و مضاف بر اینکه سرعت دریافت پاسخ بیشتر خواهد شد.

لازم به ذکر است در این کارگاه آموزشی روسای ادارات منابع طبیعی شهرستانها و برخی از مسئولین دفاتر پیشخوان دولت حضور داشتند.

آذربایجانغربی بیش از دومیلیون هفتصدو پنجاه هزار هکتار عرصه ی ملی دارد که کار مستند سازی و اخذ مالکیت دولت براراضی ملی با اداره کل منابع طبیعی استانها می باشد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :