پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیر کل منابع طبیعی آذربایجانغربی گفت: برنامه های هفته منابع طبیعی سال 96 با تاکید بر" سال اقتصلد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال " اعلام و ابلاغ شد
بازدید : 430 18 آذر 1396 15:12 شماره :45080

مدیر کل منابع طبیعی آذربایجانغربی گفت: برنامه های هفته منابع طبیعی سال 96 با تاکید بر" سال اقتصلد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال " اعلام و ابلاغ شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی؛ دکتر وهاب زاده با اعلام این خبر گفت:

در راستای اجرای هرساله ی برنامه های گرامیداشت هفته منابع طبیعی ؛ برنامه های این هفته با محوریت سال اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال از سوی ریاست سازمان برای اجرا به استانها اعلام و ابلاغ شد . در این برنامه ها شعار اصلی " منابع طبیعی با مردم و برای مردم " تعیین شده است که رویکرد تمام برنامه در این هفته مشارکت مردمی و حضور مردمی است.

وی افزود:                                                                                                                             

بی شک مشارکت و حضور مردم در حفاظت و توسعه عرصه های ملی از مهمترین سیاستهای سازمان متبوعه است که در چند سال اخیر این موضوع در دستور کارسازمان جنگلها ؛ مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفته و با تاکید بر این موضوع فعالیتهای مهمی نیز انجام شده است . از نمونه های آن می توان مشارکت مجریان و بهره برداران و آحاد مردم در قرق عرصه های ملی اشاره کرد که استان آذربایجانغربی حداقل در اجرای طرحهای احیاء دریاچه ارومیه در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

مدیر کل منابع طبیعی در ادامه به برنامه های هفته ی منابع طبیعی اشاره کرد و گفت:

روز اول با نام روز ملی درختکاری

روز دوم ؛ منابع طبیعی ؛ رسانه ؛ فرهنگ سازی و مسئولیت اجتماعی

روز سوم ؛ منابع طبیعی ؛ حفاظت و قانون

روز چهارم ؛ منابع طبیعی ؛ آموزه های دینی ؛ خیرین و سازمانهای مردم نهاد

روز پنجم ؛ منابع طبیعی ؛ مشارکت مردم ؛ بسیج سازندگی و همیاران طبیعت

روز ششم ؛ منابع طبیعی سلامت اداری ؛ آموزش و پژو هش و

روز هفتم ؛ مدیریت جامع حوزه های آبخیز ؛ مشارکت مردم و اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است که امیدواریم با فراخوان همه مردم عزیز استان گامی موثر در نهادینه کردن فرهنگ منابع طبیعی برداریم.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :