پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای بی نظیر مانور نیروهای یگان حفاظت در آستانه ی آغاز هفته ی منابع طبیعی در آذربایجانغربی
بازدید : 353 13 اسفند 1394 ساعت 9:24 شماره :40953

اجرای بی نظیر مانور نیروهای یگان حفاظت در آستانه ی آغاز هفته ی منابع طبیعی در آذربایجانغربی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ، نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان با تمام تجهیزات و نیروهای خود مانوریگان حفاظت را با همکاری ارگانهای ذیربط در استان به نمایش گذاشتند.

دکتر وهاب زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این رابطه گفت:

بی شک آمادگی و به روز بودن برای حفاظت از عرصه های ملی یک از مولفه های مهم در حراست از انفال است. آماده بودن نیروها و تجهیز امکانات برای مقابله با پدیده هایی همچون آتش سوزی و سیل در عرصه های ملی از موضوعات مهم برای مجموعه منابع طبیعی است که در این مانور شاهد این توانایی و آمادگی هستیم.

وی هدف از برگزاری این مانور گفت:

آذربایجانغربی بیش از دومیلیون و هفتصد هزار هکتار عرصه ی ملی دارد که کار حفاظت و احیاء آن بدون تعامل و مشارکت مردمی امکان پذیر نیست . از سویی دیگر ارتقاء توان فیزیکی یگان حفاظت منابع طبیعی از اهداف مهم اداره کل است که خوشبختانه در سالهای اخیر با عنایت مقامات عالی استانی و کشوری در سطح سازمان جنگل امکانات نسبتا" خوبی را برای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گرد آورده ایم ؛ خصوصا" تجهیز این یگان به امکانات سخت افزاری از قبیل خودروهای اطفاء حریق و راه اندازی مرکز کنترل عرصه های ملی ( مانیتورینگ) از عمده کارهای شاخص بوده است که همه ساله در راستای ارتقاء این بخش، تصمیم به اجرای مانور و به نمایش گذاشتن توان این یگان هستیم.

سرهنگ یوسفعلی ابراهیم پور فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان نیز در این خصوص گفت:

سربازان عرصه های ملی در همه حال آماده برخورد با متصرفان و سودجویان در عرصه های ملی هستند و به این منظور به نمایش گذاشتن این توان از بارزترین وظایف یگان می باشد.

وی افزود:

خوشبختانه تعامل بسیار خوبی با دستگاههای نظیر سازمان آتش نشانی ، پلیس راهور، هلال احمر، اورژانس استان ، تشکلهای مردمی و سازمانهای غیر دولتی و نیروهای هوایی ارتش مستقر در آذربایجانغربی و نیروهای پاراگلایدر در این مانور وجود داشته است که به همت و یاری این عزیزان این مانور برگزار شد و امیدواریم در حراست و حفاظت از انفال این همدلی و همیاری همچنان برقرار باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :